Dziękuję i do zobaczenia

Już chyba wszystko zostało powiedziane w temacie tych zawodów. Czas zamykać stronę.

No i podziękować. Dziękuję wszystkich uczestnikom za start. Tomkowi Novotnemu za wielkie, wielkie wsparcie. Czeskim organizatorom z Radovanem na czele za zorganizowanie zawodów i fajną współpracę. Jarkowi Bartczakowi, Jankowi Cegiełce i Ani Kamińskiej za pomoc, podpowiedzi, wsparcie.

Do zobaczenia na kolejnych zawodach.

Fajna relacja Karoliny

Karolina napisała fajną relację z niedzieli. Karolina startuje w długich rajdach niejednokrotnie stając na najwyższym stopniu podium. Dlatego niedzielą jest zachwycona. Warto poczytać: Mistrzostwa Planety

Warto śledzić ten portal, bo Karolina zapowiada już kolejny wpis na temat sobotnich startów.

A jeśli ktoś z Was opisał swoje dokonania to bardzo proszę o podesłanie linków do mnie lub wpisanie w komentarzu do tej wiadomości.

Kilka słów od ojca prowadzącego

Pozwolę sobie jeszcze na trochę prywatnych wynurzeń po tych zawodach. Może za rok warto będzie sobie odświeżyć pamięć tą lekturą.

To był dobry pomysł, żeby te zawody zrobić w Czechach. Wiem, że dla sporej liczby z Was takie zawody narciarskie po drugiej stronie gór to nie pierwszyzna, więc i element szoku był mniejszy. Ale dla mnie i wielu innych początkujących już tak.

Śmieję się pod nosem na moje wyobrażenie NBnO i tych zawodów jeszcze sprzed tygodnia…

Czytaj dalej

MP Masters 2017, Król Remik I Średni

W Mistrzostwach Polski Masters 2017 mieliśmy również kilku zawodników, którzy nie pozostawili konkurentów złudzeń. Wśród Pań najładniejsze kolory czekoladek zebrała Teresa Bugaj (WKS Wawel) z dwukrotnym złotem i srebrem w kategorii K35. Kategorię M35 zdominował Rafał Walicki (HKS Azymut Mochy) wygrywając wszystkie 3 dystanse. Podobnie w M55 3 złota trafiły do Stanisława Kruczka (WKS Wawel Kraków).

Jak to już nieraz bywało najbardziej zażarta odbyła się w kategoriach juniorów z lat osiemdziesiątych, obecnie nie wiedzieć czemu biegających w kategoriach typu M45. Były źle dobrane smary i cierpienie na trasie, zamienione mapy, połamane mapniki, walka po prostu. Z tego grona zwycięzców trudno było przewidzieć. Ostatecznie najmocniejszym okazał się Remigiusz Nowak (KS Hades Poznań) z dwoma złotami i jednym medalem srebrnym.

W tym miejscu warto wspomnieć o porównaniu z zawodnikami czeskimi. Stanisław Kruczek wygrywając MPM na dystansie klasycznym był jednocześnie 4 w gronie wszystkich czeskich i niemieckich zawodników, wielkie gratulacje. I last not least: wspomniany w tytule Król Remik I Średni, który jako jedyny z Polaków stanął na podium zawodów zajmując 3 miejsce w gronie wszystkich zawodników kategorii M45 na dystansie średnim. Wielki szacunek dla wielkiej formy.

Pełne wyniki poniżej:

Czytaj dalej

Mistrzowie Polski 2017, pierwsze złoto dla Górzanki w historii!

Tylko jednej zawodniczce udało się zebrać 3 złote czekoladki autorstwa Piotra Krempińskiego. Kinga Pogoda (UKS Kometa Gliwice) trzykrotnie wygrała w K17. Podobnie mocni byli zwycięzcy w M17: Karol Huba (UKS Azymut Dębów) i Jan Byrczek (UKS Kometa Gliwice), pozostawiając konkurentom tylko i wyłącznie szanse na brązowy medal. W M20 trzy medale zebrał jedynie Jakub Jaroszek (Team 360 stopni) w kolejnych startach zbierając kolejne kolory medali: brąz w sprincie, srebrny na średnim i złoto w klasyku.

Wśród seniorów walka była ostra, a na najwyższym stopniu udało się stanąć aż sześciu zawodnikom. Oto Mistrzynie Polski Anno Domini 2017:

  • Maria Pabich (UKS Azymut Pabianice) – sprint
  • Anna Kamińska (KU AZS WAT Warszawa) – średni
  • Iwona Iwaniec (HKS Azymut Mochy) – klasyk

A to Mistrzowie Polski:

  • Piotr Paszyński (UKS Orientuś Łódź) – sprint
  • Krzysztof Wołowczyk (UNTS Warszawa) – średni
  • Piotr Skorupa – klasyk

Ten ostatni medal to historyczne pierwsze złoto MP dla nowopowstałej sekcji orientacji sportowej LKS Górzanka Nawojowa Góra. Gratuluję.
Pełne wyniki poniżej:

Czytaj dalej

Adam Lisiak gwiazdą Pucharu Najmłodszych, Puchar dla UNTS

Adam Lisiak (UKS Orientuś Łódź) okazał się niekwestionowanym Królem Pucharu Najmłodszych. Nie tylko wygrał każdy z trzech dystansów wśród Polaków, a do tego dwukrotnie (na sprincie i średnim) zdobył 4 miejsce w gronie wszystkich, również czeskich zawodników. Wielkie brawa!!!

Z kolei Puchar Najmłodszych wywalczyła skromna, ale waleczna ekipa UNTS Warszawa w składzie Aleksandra Nitsch (K14) i Jan Antonowicz (M12).

Warto wspomnieć, że NBnO jest na tyle trudną dyscypliną, że zazwyczaj wybierają ją dopiero starsi zawodnicy. Dlatego trzeba docenić, że na Puchar Najmłodszych zgłosiło się 8 zawodników. Mało tego w tym gronie nie mieliśmy ani jednego NKLa, całe grono wykazało się sporą walecznością. A przecież jeździli po tych samych górkach co wszyscy pozostali zawodnicy.

Pełne wyniki poniżej:

Czytaj dalej